Broer en zus samen op zoek naar partner
nieuwsHet idee om hen beiden in te schrijven, kwam in eerste instantie van Sandy. "We zijn allebei single en sinds we elke dag samenwerken, lachten we er wel eens mee: straks staat Dina voor jou voor de deur. Toen ik de oproep voor het tweede seizoen zag, heb ik ons beide ingeschreven en gezegd dat we broer en zus waren. Leuk dat we allebei geselecteerd zijn, maar als het maar één van ons twee was geweest dan hadden we het elkaar wel gegund".
Eigenlijk waren Filip en Sandy niet actief in de landbouw. Maar toen hun vader totaal onverwacht het leven liet bij een tragisch ongeval besloten ze samen zijn boerderij verder te zetten. "Een jaar geleden was papa alleen thuis en moet hij de wei zijn ingegaan. Toen ik hem thuiskwam, kon ik hem nergens vinden", vertelt Sandy. "We zijn beginnen zoeken en 's avonds hebben we hem eindelijk gevonden: hij lag dood in de beek van het weiland. We weten niet precies wat er gebeurd is. De stier moet hem aangevallen hebben om z'n koeien te verdedigen".
Het was voor Filip en Sandy niet vanzelfsprekend om van de ene dag op de andere de boerderij van hun vader over te nemen, maar ze hebben geen seconde getwijfeld. "Toen we jonger waren hielpen we wel eens, maar echt meedraaien deden we niet. Het was dus zeker wennen aan de job. Maar het moeilijkste was nog dat we in het begin heel veel aan papa herinnerd werden. Dat gebeurt nog dagelijks eigenlijk", zegt Sandy.
"Maar we zetten zijn boerderij verder, we hebben nooit aan stoppen gedacht. En ik denk dat papa het wel leuk gevonden had dat we nu aan 'Boer zkt Vrouw' deelnemen. Vroeger keken we altijd samen". En naar wat voor man en vrouw zijn Sandy en Filip op zoek? "De ideale man voor Sandy is een jonge gast die ergens wil geraken in het leven. Kortom een echte vent", lacht Filip. En hoe zou Sandy zijn ware Jacoba omschrijven? "Het moet toch een ferm meisje zijn én spontaan want Filip lacht graag.", zegt Sandy.
En moeten die toekomstige partners dan ook broer en zus zijn? "Dat zou tof zijn, maar dat is zeker geen vereiste", lachen Filip en Sandy. "Het voornaamste is dat het klikt. Overeenkomen zal wel lukken, we zijn allebei sociaal aangelegd en hebben veel kameraden. En het huis hier is groot genoeg. En we gaan ook niet moeilijk doen als maar één van ons twee iemand vindt via het programma. Zelfs als het voor allebei niets wordt. Dan hebben we toch de ervaring gehad".(KS)
Bron: Het Belang van Limburg