Bedrijven moeten toelating FAVV afficheren
nieuws"Nieuw en belangrijk is de verplichting dat een aantal bedrijven uit de voedselketen voortaan de FAVV-toelating zullen moeten uithangen", aldus het Voedselagentschap. "Het gaat over inrichtingen die voedingsmiddelen rechtstreeks leveren of verkopen aan consumenten en die op basis van deze wetgeving over een toelating moeten beschikken. Zijn wel van deze verplichting uitgesloten: de verkopers van dranken en/of van voorverpakte levensmiddelen met een houdbaarheid van meer dan 3 maanden bij omgevingstemperatuur".
Iedereen die aan de verplichting moet voldoen heeft de afgelopen weken een affiche op A4-formaat in de bus gekregen. Op de affiche staat een beschrijving van de activiteit(en) waarvoor toelating werd afgeleverd en het gratis telefoonnummer (0800/13.550) waar consumenten met klachten of vragen terecht kunnen. Met de verplichting wil het Voedselagentschap onder meer oneerlijke concurrentie tegengaan. Er zijn immers nog altijd bedrijven die zich niet bekend maken en zo de controles van het Voedselagentschap ontlopen.
"Via de Kruispuntbank voor Ondernemingen en andere databanken trachten wij deze operatoren intensief op te sporen", aldus het Voedselagentschap. Bedrijven die niet over een toelating hoeven te beschikken, zoals krantenwinkels met een snoeprek, moeten simpelweg geregistreerd zijn bij het Voedselagentschap.(KS)
Bron: Belga