Adviesraad Biodiversiteit: "Geen gunstig element"
nieuwsDe Belgische Adviesraad voor Biodiversiteit behandelt momenteel een verzoek van Bayer. De firma wil starten met de commerciële ontwikkeling van genetisch gemanipuleerd koolzaad in België. Op 8 oktober besloot de adviesraad zijn besluit met één maand uit te stellen in afwachting van de resultaten van de Britse studie. De adviesraad wou tevens bijkomende vragen stellen aan Bayer.
Een vertegenwoordiger van de Belgische adviesraad is donderdag naar Londen vertrokken om kennis te nemen van de inhoud van de Britse studie. Volgens Moreau wordt het debat binnen de adviesraad zo open mogelijk gevoerd. Niet-gouvernementele organisaties die een inbreng willen hebben, aldus de voorzitter, zullen hun zegje kunnen doen. Hij voegde er wel aan toe dat enkel wetenschappelijke elementen in rekening worden gebracht.
De adviesraad wil begin november een besluit nemen. Dat advies wordt vervolgens doorgestuurd naar de federale ministeries van Milieu en Volksgezondheid.
Bron: Belga