nieuws

"Vlaanderen zet in op bestrijding plattelandsarmoede"

nieuws
Zowel binnen het landbouwbeleid als binnen het plattelandsbeleid wordt vanuit Vlaanderen gewerkt om de armoede op het platteland te bestrijden. Dat antwoordde minister-president Kris Peeters op een parlementaire vraag van Jos De Meyer (CD&V) naar aanleiding van de nieuwe jaarcampagne ‘Armoede (op den) buiten’ van Welzijnszorg.
8 oktober 2013  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 15:12
Lees meer over:

Zowel binnen het landbouwbeleid als binnen het plattelandsbeleid wordt vanuit Vlaanderen gewerkt om de armoede op het platteland te bestrijden. Dat antwoordde minister-president Kris Peeters op een parlementaire vraag van Jos De Meyer (CD&V) naar aanleiding van de nieuwe jaarcampagne ‘Armoede (op den) buiten’ van Welzijnszorg. Vooral alleenstaanden, eenoudergezinnen en oudere personen hebben het moeilijk op het platteland.

Binnen het landbouwbeleid ondersteunt de Vlaamse overheid de werking van Boeren op een Kruispunt, een hulporganisatie voor boeren in moeilijkheden. “Die steun zullen wij onverdroten verderzetten en door een actieve rol van een aantal partners uit de agrovoedingsketen zal de werking van deze organisatie zelfs versterkt worden”, aldus de minister-president.

Binnen het plattelandsbeleid wordt er via drie sporen aan armoede op het platteland gewerkt. Zo is er een beleidsmatig spoor waaronder het Interbestuurlijk Plattelandsoverleg en het Platform voor Plattelandsonderzoek vallen. Daarnaast zijn er ook initiatieven op Vlaams niveau waarbij onder meer de begunstigde gemeenten van het Plattelandsfonds projecten kunnen indienen die de armoede bestrijden. Het laatste spoor zijn gebiedsgerichte projecten die onder meer binnen het PDPO passen.

“Die drie sporen kaderen binnen het Vlaams Plattelandsbeleidsplan, waar ‘plattelandsarmoede aanpakken’ één van de subdoelstellingen is waaraan verschillende acties voor de periode 2013-2015 zijn gekoppeld. Die acties worden eveneens opgenomen in het Vlaams actieplan ter bestrijding van de armoede 2010-2014”, verduidelijkt Peeters.

De minister-president wijst er ook op dat armoedebestrijding niet alleen een thema is voor de minister die bevoegd is voor landbouw en platteland. “Er vindt ook geregeld overleg met andere beleidsdomeinen plaats. Op ambtelijk niveau is er het Horizontaal Permanent Armoedeoverleg dat tweemaandelijks samenkomt”, klinkt het.

In dat horizontaal overleg komen ambtenaren uit verschillende departementen en agentschappen van de Vlaamse administratie samen met medewerkers van het ‘Vlaams Netwerk van verenigingen waar armen het woord nemen’. Ook bijkomende experts die verschillende domeinen vertegenwoordigen waarin armoedebestrijding belangrijk is, komen daar samen. Andere ministers worden ook regelmatig bij het overleg betrokken.

Volgens cijfergegevens van het Steunpunt Armoede blijkt dat sommige groepen op het platteland het moeilijker hebben dan in de steden. Maar liefst 31 procent van de alleenstaanden is arm, net als 53 procent van de eenoudergezinnen. Bij de 64-plussers leeft 15 procent in armoede en maar liefst 10 procent van de woningeigenaars. Bovendien krijgt plattelandsarmoede vaak minder aandacht en is het minder zichtbaar.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek