nieuws

Vlaams-Brabant promoot gebruik van compost

nieuws
De provincie Vlaams-Brabant stimuleert het gebruik van groencompost en gft-compost, een product dat ontstaat door de gescheiden inzameling van groente-, fruit- en tuinafval. Die inzameling en verwerking zijn de laatste jaren sterk gestegen in Vlaams-Brabant. Dit levert een waardevol product op, dat kan gebruikt worden in de land- en tuinbouw. Momenteel gebruikt de agrarische sector in Vlaams-Brabant zo'n negen procent van de totale compostproductie.
31 oktober 2008  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:45
De provincie Vlaams-Brabant stimuleert het gebruik van groencompost en gft-compost, een product dat ontstaat door de gescheiden inzameling van groente-, fruit- en tuinafval. Die inzameling en verwerking zijn de laatste jaren sterk gestegen in Vlaams-Brabant. Dat levert een waardevol product op, dat kan gebruikt worden in de land- en tuinbouw.

Momenteel gebruikt de agrarische sector in Vlaams-Brabant zo'n 9 procent van de totale compostproductie: 49 procent daarvan gaat naar boomkwekerijen en sierteelt, 37 procent naar akkerbouw, 13 procent naar tuinbouw en 1 procent naar fruitteelt. De voordelen zijn omvangrijk: compost verbetert de bodemstructuur en waterhuishouding en zorgt voor de opbouw van organische stoffen in de bodem.

Tijdens een studiedag op maandag 3 november gaat de provincie verder in op het hoe, wat en waarom van compost. Die vindt om 10 uur plaats in het Provinciaal Agrarisch Centrum van Herent. In de namiddag volgt een demonstratie bij fruitteler Luc Van Der Velpen in Bekkevoort.(KS)

Meer informatie: Infodag compost

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek