nieuws

Profruco wil uitgroeien tot serviceprovider

nieuws
Veiling Profruco opent komend weekend officieel de deuren van het nieuwe veilingcomplex in Vrasene. De voorbije tien jaar verdriedubbelde de Wase fruitveiling de omzet tot 21,5 miljoen euro, en aan gezonde ambitie is er geen gebrek. "In het huidige bestel zijn we nog altijd te klein", zegt veilingdirecteur Koen Torfs aan geVILT. "Onze concurrenten zijn niet de andere veilingen of de steeds groter wordende telers, maar wel mastodonten zoals Univeg of The Greenery".
3 november 2008  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:45
Veiling Profruco opent komend weekend officieel de deuren van haar nieuw veilingcomplex in Vrasene. De voorbije tien jaar verdriedubbelde de Wase fruitveiling de omzet tot 21,5 miljoen euro, en aan gezonde ambitie is er geen gebrek. "In het huidige bestel zijn we nog altijd te klein", zegt veilingdirecteur Koen Torfs aan geVILT. "Onze concurrenten zijn niet de andere veilingen of de steeds groter wordende telers, maar wel mastodonten zoals Univeg of The Greenery".

De veilingen hebben vandaag volgens Torfs nog wel de macht van het aanbod. "Maar we dreigen te verschrompelen als de geïntegreerde spelers aan onze telers beginnen te trekken. En wie denkt dat we als leverancier voor de Univegs van deze wereld een mooie toekomst kunnen uitbouwen, zal de vetpotten uit zijn hoofd moeten zetten", zegt de directeur, die binnen InCo en Lava op zoek is naar intensievere samenwerkingsvormen.

Daarnaast wil hij ook met de handel een overlevingsstrategie uitbouwen. "Samen zouden we de teelt, logistiek en afzet in handen kunnen nemen, waardoor de klanten optimaal kunnen bediend worden. Tussen de belangen van de veiling en die van de handelsbedrijven moet een gulden middenweg te vinden zijn. Dat zou ons toelaten om een groter deel van de meerwaarde die de keten realiseert te laten terugstromen naar de telers".

Om verdere groei mogelijk te maken, broedt Profruco op nog een aantal andere plannen. Zo wordt de mogelijkheid bestudeerd om in de toekomst naast peren, appelen en aardbeien meer glasgroenten te commercialiseren. Verder zullen deze winter op een proefveld van één hectare twaalf perenrassen aangeplant worden met de bedoeling om de fruitkorf van de telers op termijn te kunnen diversifiëren. En dan is er natuurlijk nog het project van de kiwibes. "Samen met een Franse en Zwitserse partner willen we tien procent veroveren van de West-Europese kiwimarkt", aldus Torfs.(KS)

Poll: Vindt u dat coöperatieve veilingen ook handel moeten kunnen drijven in producten die niet aangevoerd worden door de eigen telers?

Lees meer: geVILT: Koen Torfs (Profruco): "Niet de andere veilingen zijn onze concurrenten"

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek