nieuws

Lochristi tweede op Europese bebloemingswedstrijd

nieuws
België gaat met de twee hoogste onderscheidingen lopen op de jongste editie van Entente Florale, de Europese bebloemingswedstrijd tussen steden en gemeenten. Houffalize kaapte de gouden medaille weg. Lochristi behaalde zilver, nadat de gemeente vorig jaar al brons won op het mondiale concours Nations in Bloom.
13 september 2004  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:28
België behaalde de twee hoogste onderscheidingen op de jongste editie van Entente Florale, de Europese bebloemingswedstrijd waar steden en gemeenten kunnen aan deelnemen. Houffalize kaapte de gouden medaille weg, Lochristi behaalde zilver.

Op 30 en 31 juli passeerde een internationale jury in ons land om de Belgische inzendingen te beoordelen. Niet enkel het weer viel bijzonder goed mee, ook de bebloemingsinitiatieven kregen hoge scores van de juryleden. Afgelopen weekend werd het verdict van de jury bekendgemaakt in Aix-les-Bains (Frankrijk). Aan de wedstrijd zijn geen prijzen verbonden. De deelnemende steden en gemeenten streden voor de eer en kregen een bord, dat opgehangen kan worden en waarop de deelname aan de wedstrijd vermeld is.

Wat de Vlaamse deelname betreft, was Lochristi niet aan zijn proefstuk toe. Deze sierteeltgemeente kaapte vorig jaar reeds de bronzen medaille weg op de mondiale bebloemingswedstrijd Nations in Bloom. Lochristi zet zich bijzonder in op gebied van verfraaiing en groenvoorziening. De gemeente gaat er prat op de meest bloemvriendelijke gemeente van Vlaanderen te zijn.

Als sierteeltcentrum van Vlaanderen met 227 sierteeltbedrijven is Lochristi alvast de meest productieve groenproducent. Het gemeenbestuur zet zich in om werken, wonen en economie harmonisch te laten samengaan.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek