Digitale dienstverlening Mestbank scoort bij de boeren
nieuwsDe Mestbank is tevreden over het succes van het Mestbankloket waar heel wat diensten online worden aangeboden. Eén op vier Vlaamse landbouwers vroeg de derogatie online aan. Daarnaast is ook 84 procent van de mestverwerkingscertificaten (MVC’s) online verhandeld sinds de opening van het MVC-loket.
Maandag 18 juli stond de teller van het aantal derogatieaanvragen via het e-loket van de Mestbank op 769. In totaal hebben dit jaar ruim 3.000 landbouwers derogatie aangevraagd. Vorig jaar hadden 600 Vlaamse landbouwers elektronisch derogatie aangevraagd. “Eén op vier landbouwers koos dit jaar dus voor de digitale weg, waar dat vorig jaar nog eén op zes was”, aldus de Mestbank.
Ook het loket voor het verhandelen van mestverwerkingscertificaten draait op volle toeren. Sinds de lancering op 30 mei verhandelden zowel landbouwers als mestverwerkers reeds 3.100 MVC’s, waarvan 2.596 online.
Het succes van het loket sterkt de Mestbank in haar overtuiging dat steeds meer landbouwers de digitale weg willen en zullen inslaan. De Mestbank zal dan ook verder inzetten op dit soort digitale dienstverlening. Zo zal vanaf 2012 de jaarlijkse Mestbankaangifte ook via het digitale Mestbankloket kunnen ingediend worden.