Conserven steeds meer in verdrukking
nieuwsBegin 2003 gingen de Italianen voor de bijl en intussen eten ook de Duitsers, Britten, Zwitsers, Amerikanen en Mexicanen volop uit brik. In ons land werd die verpakking tot hiertoe enkel gebruikt voor vloeibaar voedsel als melk, pudding, vruchtensap en soepen. Maar conservengigant Bonduelle en Tetra Pak staan te trappelen om de markt te veroveren. Bij groothandelaar Makro liggen zelfs al enkele nieuwigheden in de rekken.
Bij Bonduelle zijn ze ervan overtuigd dat een brikverpakking voordelen biedt. "We kunnen het voedsel op een lagere temperatuur bereiden en dus blijft de smaak beter behouden. Alleen maïs en boontjes blijven knapperiger op de oude manier", zegt woordvoerster Delassus. Verder nemen tetraverpakkingen minder plaats in, je kan je er niet aan snijden, de recyclage is makkelijker en ze wegen veel minder dan glas of blik.
Bij Tetra Pak denken ze gouden zaken te kunnen doen. In de jaren zeventig werd melk voor het eerst in tetraverpakking verkocht. We hopen nu op hetzelfde voor de hele voedselsector, zo luidt het. De conservenproducenten maken zich nog geen zorgen. "Een voedselrevolutie wordt het zeker niet", zegt Dominique Stinckens, directeur van Scana Noliko. "Tevreden klanten zijn gewoontedieren die moeilijk over de streep te halen zijn voor innovaties".
Lees ook: geVILT: In verzekerde bewaring