Boerenbond wil meer zekerheid voor starters
nieuwsBinnen de ondernemingsconferentie zal ruime aandacht besteed worden aan de verbetering van het ondernemersklimaat in kleine, middelgrote en grote ondernemingen. De Boerenbond wijst er op dat de land- en tuinbouw als enige overgebleven primaire sector in ons land een eigen aanpak en een specifieke begeleiding nodig heeft.
Aan startende ondernemers moet een betere sociale bescherming worden gegeven, zo luidt het. Hogere uitkeringen, een premie voor de tijdelijke vervanging van de bedrijfsleider en een statuut dat tijdelijke zorgarbeid toelaat zijn enkele instrumenten die hiervoor op tafel zullen gelegd worden. Dergelijke maatregelen moeten er ook toe bijdragen dat de arbeid en gezinstaken op de boerderij beter combineerbaar zijn.
Een ander knelpunt blijft de administratieve vereenvoudiging. De Boerenbond wil dat de beloften eindelijk in daden omgezet worden. De organisatie staat achter het voorstel van minister-president Bart Somers om startende bedrijfsleiders intensief bij te staan bij hun administratie.
Net zoals middelgrote en grote ondernemingen is de tuinbouw op zoek naar ruimtelijke zekerheid en vestigingsmogelijkheden. In dit kader dient dringend werk gemaakt van de afbakening van de agrarische structuur in het kader van het Ruimtelijk Structuurplan Vlaanderen met inbegrip van de afbakening van ruime macrozones voor de vestiging van glastuinbouw, zo stelt de Boerenbond.