Boerenbond ongerust over afbakening 750.000 ha
nieuwsMinister-president Leterme is naast landbouwminister ook bevoegd voor het plattelandsbeleid. In een eerste fase wil hij streven naar een geïntegreerde samenwerking via een interbestuurlijk plattelandsoverleg dat vooral beleidsvoorstellen moet uitwerken. In een tweede fase wil Leterme een volwaardig en geïntegreerd plattelandsplan tot stand brengen.
Bij de voorstelling van de beleidsnota door kabinetschef Joris Relaes vroeg de Boerenbond de onmiddellijke afbakening van 750.000 ha landbouwgrond. De eerste ervaringen met de zogenaamde pilootprojecten blijken echter niet zo positief te zijn waardoor "bepaalde ambtenaren vinden dat landbouwgebied niet expliciet moet afgebakend worden". De Boerenbond wil niet dat het landbouwareaal een restgebied wordt waar andere sectoren naar believen kunnen uit putten.
De landbouworganisatie is wel blij dat het beleid de Europese landbouwhervorming snel wil doorvoeren en dat er werk wordt gemaakt van het nieuwe programma voor plattelandsontwikkeling. Verder zal de administratie periodiek een rapport opstellen over de inkomensvorming in de landbouwsector.
Het nieuwe beleidsplan met bijbehorend budget moet nog wel worden behandeld door het Vlaams parlement.