nieuws

Boerenbond en FWA vragen beter statuut zelfstandigen

nieuws
Het sociaal statuut van de zelfstandigen moet inhoudelijk verbeterd en opgewaardeerd worden. Dat is de overtuiging van de landbouworganisaties Boerenbond en FWA die vanaf donderdag deelnemen aan de Ronde Tafelconferentie die omtrent dit thema wordt opgestart. Beide organisaties dringen onder meer aan op een verhoging van de uitkeringen en minimum pensioenen van de zelfstandigen.
4 november 2003  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:28
Het sociaal statuut van de zelfstandigen moet inhoudelijk verbeterd en opgewaardeerd worden. Dat vinden de landbouworganisaties Boerenbond en FWA die vanaf donderdag deelnemen aan de Ronde Tafelconferentie die omtrent dit thema wordt opgestart.

Op diverse domeinen wensen de boerenorganisaties de sociale bescherming van zelfstandigen aangepast zien. Ze vragen dat de uitkeringen vanaf het tweede jaar arbeidsongeschiktheid met 125 euro per maand verhoogd worden. Verder willen ze dat de verzekering voor kleine risico's in de ziekteverzekering onmiddellijk opgenomen wordt in het verplicht basispakket van het sociaal statuut.

Tot slot pleiten de Boerenbond en FWA ervoor dat de minimum pensioenen van zelfstandigen opgetrokken worden en dit door middel van een afgesproken programma. Dit programma moet een aanpassing voorzien over verschillende jaren teneinde de kloof met het minimumpensioen van loontrekkenden te dichten, zo luidt het in een gezamenlijke persmededeling. Voor het eerste jaar denken de syndicaten aan een verhoging met 5 procent.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek