ABS wil plofkippen uit winkelrekken
nieuwsDe discussie over het opspuiten van kippenvlees met eiwitwater van rundvee en varkens sleept al meerdere jaren aan. Deze praktijk zou vooral bij Nederlandse uitsnijderijen-exporteurs gangbaar zijn. Omdat het toevoegen van additieven aan vlees niet verboden is, eiste de Europese Commissie tot hiertoe enkel een correcte etikettering bij de toepassing van deze praktijk.
Het ABS wil een halt toeroepen aan de productie van de zogenaamde plofkippen. "Zowel de consument als de Europese kippenboer worden bedrogen", zegt Depraetere. "De consument krijgt eiwitwater in plaats van kip geserveerd en de eerlijke boer raakt zijn duurdere kwaliteitskip niet meer kwijt".
Depraetere dringt aan op maatregelen van de overheid en vraagt de grootdistributie om het traceerbare kippenvlees van Vlaamse bedrijven in de rekken te plaatsen. "Als aan frauduleuze praktijken geen paal en perk gesteld wordt, heeft het geen enkele zin om een goed werkend Voedselagentschap en een kwaliteitssysteem in het leven te houden".