nieuws

Zowel Europese Unie als België op Kyoto-schema

nieuws
Zowel België als de hele Europese Unie zit op schema om ijn doelstellingen in het kader van het protocol van Kyoto te halen. Dat blijkt uit projecties over de uitstoot van broeikasgassen die de Europese Commissie heeft verspreid. Wel wordt in aanzienlijke mate beroep gedaan op investeringen in uitstootbesparende projecten in derde landen. Het protocol van Kyoto verstrijkt in 2012. Eind volgend jaar vinden in Kopenhagen internationale onderhandelingen over een nieuw akkoord in de strijd tegen klimaatverandering plaats.
17 oktober 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:05
Zowel België als de hele Europese Unie zit op schema om ijn doelstellingen in het kader van het protocol van Kyoto te halen. Dat blijkt uit projecties over de uitstoot van broeikasgassen die de Europese Commissie heeft verspreid. Wel wordt in aanzienlijke mate beroep gedaan op investeringen in uitstootbesparende projecten in derde landen.

In het kader van het protocol van Kyoto engageerden de vijftien oude lidstaten van de Europese Unie zich ertoe om de uitstoot van broeikasgassen tegen 2010-2012 met acht procent in te dijken in vergelijking met 1990. Volgens verse prognoses zouden de vijftien landen met hun bestaande beleid de uitstoot met 3,6 procent kunnen terugdringen op hun eigen grondgebied. Met investeringen in uitstootbesparende projecten in de derde wereld zou nog eens drie procent gehaald worden. Ont- en herbebossingsactiviteiten leveren een reductie van 1,4 procent op. Aanvullende maatregelen ten belope van 3,3 procent zouden tenslotte voor een veilige marge moeten zorgen: een totale reductie met 11,3 procent.

In België, dat een totale inspanning van 7,5 procent moet leveren, zou de uitstoot volgens de nieuwe prognoses met 3,7 procent worden ingeperkt. De aankoop van kredieten uit uitstootbesparende projecten in derde landen zou nog eens 4,8 procent opleveren, goed voor een marge van 1 procent.

Het protocol van Kyoto verstrijkt in 2012. Eind volgend jaar vinden in Kopenhagen internationale onderhandelingen over een nieuw akkoord in de strijd tegen klimaatverandering plaats. De Europese Unie wil met een reductie van 20 procent tegen 2020 een voortrekkersrol vertolken, maar de dadendrang van Europa wordt steeds meer ondermijnd door de financiële en economische crisis, zo bleek donderdag op een bijeenkomst van de Europese leiders in Brussel.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek