nieuws

"Vrijhandel tussen EU en VS moet consument beschermen"

nieuws
PS-europarlementslid Marc Tarabella maakt zich zorgen over de gevolgen van een vrijhandelsakkoord tussen de VS en de EU voor de Europese consument. "We moeten de lat heel hoog leggen. Voor bepaalde zaken mogen we geen druppel water bij de wijn doen", aldus Tarabella, die hoopt dat de Europese burgers hun standpunt zullen doen gelden.
13 juni 2013  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:22

PS-europarlementslid Marc Tarabella maakt zich zorgen over de gevolgen van een vrijhandelsakkoord tussen de VS en de EU voor de Europese consument. "We moeten de lat heel hoog leggen. Voor bepaalde zaken mogen we geen druppel water bij de wijn doen", aldus Tarabella, die hoopt dat de Europese burgers hun standpunt zullen doen gelden.

Deze week komen de 27 Europese ministers van Handel samen om de Commissie het mandaat te geven om te onderhandelen met Washington over een vrijhandelsakkoord tussen de Verenigde Staten en Europa, dat volgens diezelfde Commissie in de EU zou zorgen voor een extra groei van 0,5 procent. Naar aanleiding van de ontmoeting uit Marc Tarabella zijn ongerustheid over de impact van het akkoord: "Ik ben niet principieel tegen, maar het mag niet ten koste gaan van de normen voor de bescherming van de Europese consument."

Volgens Tarabella ontbreken er enkele fundamentele waarschuwingen in de resolutie die bepaalt hoe het mandaat van de Europese Commissie voor de onderhandelingen er moet uitzien. "Mogen we bijvoorbeeld zomaar onze waakzaamheid opgeven ten opzichte van dierlijke hormonen en genetisch gemodificeerde gewassen? We moeten onze normen verdedigen tijdens de onderhandelingen en we mogen zeker niet naïef zijn. De Amerikanen zullen pragmatisch onderhandelen en hun belangen vurig verdedigen."

"Daarom moeten we de lat van in het begin heel hoog leggen, want denk maar niet dat onze onderhandelaars, onder leiding van Karel De Gucht, dat automatisch zullen doen. Daarom hoop ik dat ook het Parlement zijn rol speelt. Het is goed mogelijk dat ze het akkoord verwerpen, zoals ze dat ook al deden met het ACTA-akkoord, met behulp van een grote burgermobilisatie. Als de vrijhandelsovereenkomst de rechten van de Europese burgers op losse schroeven zou zetten, denk ik wel dat ze hun standpunt zullen doen gelden", aldus nog Tarabella.

Bron: Metro

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek