nieuws

Sturen nieuwe blauwtongtypes Offerfeest in de war?

nieuws
Door de recente uitbraak van nieuwe types blauwtong in Nederland en Duitsland zal de werking van de vele tijdelijke slachtvloeren naar aanleiding van het Islamitische Offerfeest grondig verstoord zijn. Als een schaap uit een "gereglementeerde zone" - quasi heel Nederland en een deel van Duitsland - aangetroffen wordt, zullen alle aanwezige dieren preventief afgemaakt worden. De Mechelse schepen van Diversiteit Ali Salmi (Vl.Pro) waarschuwt dat "snel zijn de boodschap is" voor moslims die een schaap op de kop willen tikken.
18 november 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:06
Door de recente uitbraak van nieuwe types blauwtong in Nederland en Duitsland zal de werking van de vele tijdelijke slachtvloeren naar aanleiding van het Islamitische Offerfeest grondig verstoord zijn. Als een schaap uit een "gereglementeerde zone" - quasi heel Nederland en een deel van Duitsland - aangetroffen wordt op een tijdelijke slachtvloer, dan worden alle aanwezige dieren in beslag genomen en preventief afgemaakt.

Het Voedselagentschap heeft begin deze week de voorwaarden voor de invoer van dieren immers verscherpt. Indien een dier afkomstig uit een zogeheten gereglementeerde zone - dat is het gebied buiten de 50-kilometerzone rond een haard - op een andere plaats aangetroffen wordt dan een erkend slachthuis, zullen voortaan alle aanwezige dieren geslacht worden. Deze maatregel komt bovenop de beperkingen die eind oktober al door het Voedselagentschap afgekondigd werden. Dieren binnen een straal van 50 kilometer van een blauwtonghaard mogen sowieso niet ingevoerd worden.

"Op enkele uithoeken na valt heel Nederland onder de gereglementeerde zone", zegt woordvoerster Lieve Busschots van het Voedselagentschap. De dieren uit dit gebied mogen enkel getransporteerd worden naar erkende slachthuizen. Tijdelijke slachtvloeren voor deze dieren waren dus sowieso al uit den boze. Bij transport moeten de Nederlandse en Duitse overheid hiervan 48 uur vóór vertrek melding maken. De slachting dient te ten laatste 24 uur na aankomst te gebeuren.

De Mechelse schepen van Diversiteit Ali Salmi (Vl.Pro) waarschuwt dat door de blauwtongziekte "snel zijn de boodschap is" voor moslims die een schaap op de kop willen tikken. Het Voedselagentschap bevestigt dat heel wat offerdieren vanuit Nederland en Duitsland komen. Het Offerfeest vindt dit jaar plaats op 8 december.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek