nieuws

RvS vernietigt bestemmingswijziging Termunckveld

nieuws
De Raad van State heeft de bestemmingswijziging vernietigd van het circa 30 ha grote Termunckveld in Heverlee van landbouwzone tot researchpark. Deze wijziging was voorzien in een Vlaams Besluit tot wijziging van het Leuvense gewestplan. De procedure was ingezet door enkele landbouwers en de VZW Termunck die er in het verleden een camping uitbaatte.
7 september 2005  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:55
De Raad van State heeft de bestemmingswijziging vernietigd van het circa 30 ha grote Termunckveld in Heverlee van landbouwzone tot researchpark. Deze wijziging was voorzien in een Vlaams Besluit tot wijziging van het Leuvense gewestplan. De procedure was ingezet door enkele landbouwers en de VZW Termunck die er in het verleden een camping uitbaatte.

Recent vernietigde de Raad van State uit hetzelfde Vlaamse Besluit ook al de bestemmingswijziging van een strook aan de Boudewijnlaan in Heverlee van zone van openbaar nut tot wetenschapspark en van een gebied langs de Hertoglaan in Heverlee van agrarisch gebied tot zone voor gemeenschaps- en openbare nutsvoorzieningen. Aan de Boudewijnlaan bouwt de KUL inmiddels al de eerste gebouwen van een wetenschapspark en langs de Hertoglaan trok het H.Hartcollege een sporthal op.

De vernietiging gebeurde telkens omwille van dezelfde procedurefout, met name het feit dat de Vlaamse regering in het kader van de gewestplanwijziging in 1998 aan de Raad van State een spoedadvies gevraagd had. Dit betekent dat de Raad al binnen de 3 dagen tot een conclusie moest komen, terwijl ze daar normaliter 60 dagen voor heeft. In haar vernietigingsbesluit stelt het administratief rechtscollege dat dit onvoldoende gemotiveerd was.

De Vlaamse regering besliste enkele dagen terug in reactie op het vernietigingsbesluit wat de Boudewijnlaan in Heverlee betreft de procedure tot gewestplanwijziging gedeeltelijk opnieuw te doen, met name vanaf het vragen van een advies aan de Raad van State. De raad zou hiervoor deze keer de normale termijn van 60 dagen krijgen. Een nieuw openbaar onderzoek komt er dus niet. De actuele bouwwerken aan het wetenschapspark kunnen ondertussen onverminderd doorgaan. Verwacht wordt dat de Vlaamse regering wat het Termunckveld betreft hetzelfde zal doen.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek