nieuws

"Russisch vleesembargo kost ruim 100 miljoen euro"

nieuws
Rusland heeft het aantal bedrijven waarvan het geen pluimvee- en/of varkensvlees wil ontvangen, uitgebreid. In totaal staan nu zo’n zeventig bedrijven op de zwarte lijst. De importstop van varkens- en kippenvlees kost inmiddels meer dan 100 miljoen euro, aldus EU-­ambtenaren dinsdag. Het gaat om bedrijven in Duitsland, Frankrijk, Denemarken, Italië, Spanje, Bel­gië en Hongarije. Het vlees van de bedrij­ven zou niet aan de Russische ei­sen op het gebied van salmonella en residuen voldoen.
25 juni 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:04
Rusland heeft het aantal bedrijven waarvan het geen pluimvee- en/of varkensvlees wil ontvangen, uitgebreid. In totaal staan nu zo’n zeventig bedrijven op de zwarte lijst. De importstop van varkens- en kippenvlees kost inmiddels meer dan 100 miljoen euro, aldus EU-­ambtenaren dinsdag. Het gaat om bedrijven in Duitsland, Frankrijk, Denemarken, Italië, Spanje, Bel­gië en Hongarije. Nederlandse be­drijven zijn tot nu toe niet getrof­fen door de importban van de Russen.

Het vlees van de bedrij­ven zou niet aan de Russische ei­sen op het gebied van salmonella en residuen voldoen. Volgens de Nederlandse lobbyist Frans van Dongen maakt de Europese Commissie zich grote zorgen over deze ontwikkeling. Het probleem staat hoog op de agenda van de EU. De Europese autori­teiten zeggen dat er niets mis is met het vlees van de gewraakte bedrijven.

Doordat Rusland (nog) geen lid is van de WTO kan de EU het land niet aanspreken op de afspraken die gelden binnen die organisatie. Rusland doet al sinds mei moei­lijk over de import van pluimvee­- en varkensvlees uit Europa. Vol­gens insiders wil Rusland onaf­hankelijker worden van importen van vlees. Door de beperkingen zijn de prijzen op de Russische in­terne markt fors gestegen.

Eind vorig jaar kwam er een officieel eind aan een twee jaar durende invoerstop van Pools vlees. Dat dossier blokkeerde strategische onderhandelingen tussen de EU en Rusland over onderwerpen als energie, mensenrechten en handel.(MP)

Bron: Agrarisch Dagblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek