nieuws

Personeel Chiquita keurt plan collectief ontslag goed

nieuws
De bedienden van de Europese hoofdzetel van Chiquita in Antwerpen hebben het sociaal plan over een collectief ontslag goedgekeurd. Van de honderd personeelsleden, kwam 60 procent stemmen. 80 procent stemde voor. Eind juni 2009 verdwijnt het Antwerpse Chiquita-kantoor, wanneer de onderneming haar hoofdzetel centraliseert in Zwitserland. De honderd jobs in Antwerpen verdwijnen, al verhuizen wellicht een twintigtal personeelsleden van het management mee naar Zwitserland.
16 oktober 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:05
De bedienden van de Europese hoofdzetel van Chiquita in Antwerpen hebben het sociaal plan over een collectief ontslag goedgekeurd. Van de honderd personeelsleden, kwam 60 procent stemmen. 80 procent stemde voor.

Eind juni 2009 verdwijnt het Antwerpse Chiquita-kantoor, wanneer de onderneming haar hoofdzetel centraliseert in Zwitserland. De honderd jobs in Antwerpen verdwijnen, al verhuizen wellicht een twintigtal personeelsleden van het management mee naar Zwitserland. Omdat de verhuis in twee fases verloopt, zal een deel van het personeel tot eind maart aan de slag blijven en de anderen tot eind juni.

De sluiting treft enkel het hoofdkwartier in Antwerpen, niet de andere diensten van Chiquita in België, zoals de bananenrijperij in Puurs en de activiteiten in de Antwerpse haven. Het sociaal plan omvat de uitbetaling van de personeelsleden volgens de formule-Claeys met 1 tot 2 extra maanden en met een aanvulling op het stempelgeld gedurende 3 tot 9 maanden, beide volgens anciënniteit. Daarnaast is er outplacement gepland, hebben de personeelsleden recht op sollicitatieverlof en een motivatiebonus van 33 procent extra loon gedurende de laatste drie maanden dat ze aan het werk zijn.

Chiquita laat verstaan naar Zwitserland te trekken omwille van de zware fiscale druk in België. Ondanks tussenkomst van de regering kon het Amerikaanse bedrijf niet worden overtuigd om zijn Europese hoofdkwartier in Antwerpen te behouden.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek