nieuws

Nog geen beslissing over overname Sinte-Marie Zuivel

nieuws
De 126 aandeelhouders van Sinte-Marie Zuivel vergaderden woensdag over de toekomst van de coöperatieve melkerij. Die zit in slechte papieren en het coöperatieve zuivelbedrijf Milcobel is bereid om het Wuustwezelse bedrijf in de groep te integreren. De aandeelhouders van Sinte-Marie Zuivel krijgen een maand extra bedenktijd. Het bedrijf bestaat al sinds 1907 en produceert Italiaanse kazen. Het is de laatste zelfstandige melkerij van de Kempen.
2 oktober 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:05
De 126 aandeelhouders van Sinte-Marie Zuivel vergaderden woensdag over de toekomst van de coöperatieve melkerij. Die zit in slechte papieren en het coöperatieve zuivelbedrijf Milcobel is bereid om het Wuustwezelse bedrijf in de groep te integreren. Sinte-Marie Zuivel bestaat al sinds 1907 en produceert Italiaanse kazen. Het is de laatste zelfstandige melkerij van de Kempen, waarbij de aandeelhouders meteen ook leverancier zijn. Door de concurrentie van melkproducenten uit onder meer de Verenigde Staten en Nieuw-Zeeland heeft de coöperatieve in Wuustwezel het moeilijk om te overleven.

Voor een integratie bij Milcobel is de goedkeuring nodig van twee derde van de aandeelhouders van Sinte-Marie Zuivel. Woensdag gaf een delegatie van Milcobel uitleg aan de Wuustwezelse melkveehouders. Door een statutenwijziging was er voor de aandeelhouders te weinig tijd om zich voor te bereiden. Daarom krijgen ze extra bedenktijd en wordt de algemene vergadering van Sinte-Marie Zuivel over een maand opnieuw samengeroepen.

De meesten beseffen dat de melkerij sowieso haar zelfstandigheid zal verliezen om te kunnen overleven. "Over het inhoudelijke van de vergadering kan ik niet veel zeggen", zegt CD&V-schepen van Landbouw en melkveehouder Karel Breugelmans. "Het is niet slecht dat de definitieve beslissing enkele weken wordt uitgesteld". Wanneer de melkveehouders weer worden samengeroepen, moet nog worden bepaald.(KS)

Bron: Het Nieuwsblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek