nieuws

Lijst natuurlijke lustopwekkers groeit aan

nieuws
Italiaanse wetenschappers hebben bewezen dat de elfenbloem, afkomstig uit China en Korea, een afrodisiacum of lustopwekker is. Eigenlijk hoeft deze vondst geen verbazing te wekken. In China is al eeuwen geweten dat de bloemen een handje toesteken onder de lakens. Dat zou ontdekt zijn door een Chinese herder die merkte dat zijn geiten seksueel actiever werden na het eten van de blaadjes. Wie geen elfenbloem in de tuin heeft staan, kan het ook zonder: de lijst kruiden die uw lust betokkelen, bevat zelfs doordeweekse planten als de tomaat.
1 oktober 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:05
Italiaanse wetenschappers hebben bewezen dat de elfenbloem, afkomstig uit China en Korea, een afrodisiacum of lustopwekker is. Wie geen elfenbloem in de tuin heeft staan, kan het ook zonder: de lijst kruiden die uw lust betokkelen, bevat zelfs doordeweekse planten als de tomaat.

Het is niet zo verbazend dat de onderzoekers ontdekten dat de 25 soorten elfenbloemen of Epimedia lust opwekken. In China is al eeuwen geweten dat de bloemen een handje toesteken onder de lakens. Dat zou ontdekt zijn door een Chinese herder die merkte dat zijn geiten seksueel actiever werden na het eten van de blaadjes. Vandaar ook de Chinese benaming yin yang huo: 'geil geitenkruid'. Wie interesse heeft: enkele wilde varianten van de elfenbloem groeien in onze contreien. Bloemenwinkels verkopen de gecultiveerde soorten.

De geschiedenis van afrodisiaca is even oud als die van de mens. Zo waren de Oude Grieken en de Romeinen verzot op bonenkruid of Satureja Hortensis. In de middeleeuwen was dit kruid verboden in kloostertuinen. Het zou monniken wel eens op ideeën kunnen brengen. In de loop van de geschiedenis belandden de meeste 'nieuwe' planten wel even op de lijst van afrodisiaca: zo bracht Columbus vanuit Amerika de lustopwekkende... tomaat mee.

Nog andere beroemde afrodisiaca zijn asperges, oesters, knoflook of ginseng. Van laatste twee is bewezen dat ze de hormonenspiegel verhogen. Spaanse vlieg (met de stof cantharidine) en hoorn van de neushoorn klinken u allicht ook bekend in de oren.(KS)

Bron: Gazet van Antwerpen</i>

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek