Jachtrecht weggekocht voor neus van jagers
nieuwsEind oktober werd gestart met de biedingen voor het jachtrecht op de OCMW-gronden in vijf deelgemeenten van Herzele. Vijf leden van Leef deden een bod op de percelen in Borsbeke, Ressegem, Hilllegem, Sint-Antelinks en Sint-Lievens-Esse. Enkel voor het jachtrecht in die laatste deelgemeente werd nadien nog een hoger bod uitgebracht, door een jagersvereniging.
En dus beschikt Leef nu tot 2015 over de jachtrechten op de OCMW-gronden van Borsbeke, Ressegem, Hillegem en Sint-Antelinks, in totaal bijna zeven hectare. "Het verwerven van de jachtrechten is niet bepaald duur. Met driehonderd euro waren we er van af. De jagers maken onder elkaar afspraken om de prijs te drukken, maar hadden niet op ons gerekend", zegt Filip De Bodt van Leef.
Op deze gronden zal alvast niet gejaagd worden. "We zijn niet fanatiek tegen de jacht, maar we willen met deze actie een aantal mistoestanden aan de kaak stellen. We ageren tegen jachtongevallen waar wandelaars en huisdieren soms het slachtoffer van zijn en tegen de voortdurende hinder en het geknal die de rust van het platteland en de toeristische waarde van Herzele bedreigen".
Het bieden op en verwerven van het jachtrecht door niet-jagers is wellicht uniek in Vlaanderen. "Onze tegenstanders proberen de deal nietig te laten verklaren. Jagers hebben een jachtvergunning nodig en volgens hen heb je ook een jachtvergunning nodig om een jachtrecht te kopen. Maar die voorwaarde had dan maar in het lastenboek moeten staan".
Leef wil ook overleggen met de Vlaamse overheid om te bekijken hoe de gronden nu best beheerd worden. "Met de landbouwerspachters van de gronden willen we constructief samenwerken", klinkt het.(KS)
Bron: Het Nieuwsblad