InBev neemt belang in tweede grootste Chinese brouwer
nieuwsInBev sloot de overeenkomst met Anheuser-Busch, Tsingtao Brewery en met Tsingtao Brewery Group Co., de grootste aandeelhouder van de Chinese brouwerij. Financiële details werden niet bekendgemaakt. "Het is normaal dat je met de meerderheidsaandeelhouders al even vooraf gaat praten en een akkoord over verdere samenwerking afsluit", zegt InBev-woordvoerster Marianne Amssoms.
Anheuser-Busch stapte in oktober 2002 in Tsingtao Brewery, momenteel de op een na grootste brouwer van China en naar eigen zeggen de nummer tien in de wereld. Tsingtao Brewery werd in 1903 opgericht door Duitse immigranten. Volgens de China Beer Association zou InBev door de combinatie van zijn huidige business met het 27 procent-belang van AB in Tsingtao in China een marktaandeel krijgen van 16 procent. InBev zou daarmee de nummer drie op de markt blijven.
Marktleider in China is momenteel China Resources Snow Breweries met het succesvolle biermerk Snow. China Resources Snow Breweries is een joint venture tussen SABMiller (49%) en CRE (51%). Amssoms verwacht niet dat de overname van Anheuser-Busch door InBev problemen zal geven voor de concurrentiepositie in China: "De cijfers geven aan dat wij nummer drie zouden blijven. Er zouden dan ook geen grote problemen mogen zijn. Wij werken samen met de regulatoren in China".(KS)
Bron: Belga