nieuws

Heropening proces zuivelindustrie versus staat

nieuws
Het hof van beroep in Brussel heeft dinsdag de heropening van de debatten bevolen in het kader van het proces van een dertigtal zuivelbedrijven, onder meer Nestlé en Campina, tegen de Belgische staat. Meester Didier Putzeys, de advocaat van de bedrijven, eist zowat 70 miljoen euro, omdat hij meent dat de staat een heleboel fouten heeft gemaakt bij het beheer van de dioxinecrisis in 1999. Volgens de raadsman waren de maatregelen die laat genomen werden, buitenmaats, waardoor de zuivelindustrie ernstige schade heeft geleden.
15 oktober 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:05
Het hof van beroep in Brussel heeft dinsdag de heropening van de debatten bevolen in het kader van het proces van een dertigtal zuivelbedrijven, onder meer Nestlé en Campina, tegen de Belgische staat. Meester Didier Putzeys, de advocaat van het 30-tal bedrijven, eist zowat 70 miljoen euro, omdat hij meent dat de staat een heleboel fouten heeft gemaakt bij het beheer van de dioxinecrisis in 1999. Volgens de raadsman waren de maatregelen die laat genomen werden, buitenmaats, waardoor de activiteiten van de zuivelindustrie ernstige schade hebben geleden.

Volgens meester Putzeys was de staat vanaf maart 1999 op de hoogte van een voedselbesmetting die veroorzaakt was door een bedrijf dat geïdentificeerd werd. Volgens de advocaat bestaat er een oorzakelijk verband tussen de fout en de schade. Meesters Jean-Louis Jaspar en Jean-Marie van der Mersch, de advocaten van de ministeries van Volksgezondheid en Landbouw, betwisten dat echter.

Het Brusselse hof van beroep beval de heropening van de debatten zodat de verschillende partijen hun standpunt over de gevolgen van eventuele fouten die de gemeenschappen en de gewesten verweten worden, beter kunnen uiteenzetten. De debatten worden op 23 april 2009 hernomen.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek