nieuws

Eenvoudigere procedures bij aanvraag milieuvergunning

nieuws
Vlaams minister van Leefmilieu Hilde Crevits (CD&V) heeft de Vlaamse regelgeving rond milieuvergunningen geactualiseerd. Eén van de belangrijkste nieuwigheden is de vereenvoudiging van de procedures voor de aanvraag van een milieuvergunning. Die administratieve vereenvoudiging levert de bedrijven een lastenvermindering op van zo'n 3 miljoen euro. Zo zullen duizenden bedrijven nu bij uitbreiding onmiddellijk kunnen exploiteren zonder een milieuvergunning aan te vragen.
27 september 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:05
Vlaams minister van Leefmilieu Hilde Crevits (CD&V) heeft de Vlaamse regelgeving rond milieuvergunningen geactualiseerd. Eén van de belangrijkste nieuwigheden is de vereenvoudiging van de procedures voor de aanvraag van een milieuvergunning. Die administratieve vereenvoudiging levert de bedrijven een lastenvermindering op van zo'n 3 miljoen euro.

De hele Vlaamse reglementering rond milieuvergunningen (VLAREM) dateert van 1 september 1991. Door de technologische vernieuwingen worden de criteria omtrent de potentiële geluids- en milieuhinder aangepast. Die aanpassing zorgt voor een vermindering van de administratieve last voor de bedrijven. Zo zullen duizenden bedrijven nu bij uitbreiding onmiddellijk kunnen exploiteren zonder een milieuvergunning aan te vragen.

"Een eenvoudige melding bij de gemeente volstaat dan in plaats van een tijdrovende aanvraag", aldus Crevits. Volgens haar levert die vereenvoudiging een lastenvermindering op van 3 miljoen euro. De CD&V-minister benadrukt wel dat de aanpassingen zullen worden doorgevoerd "zonder afbreuk te doen aan de milieudoelstellingen".

Om de storende effecten van bepaalde bedrijfsactiviteiten te milderen, kunnen gemeenten voortaan bijzondere milieuvoorwaarden opleggen. Die regeling moet helpen om conflicten omwille van hinder tussen bedrijven en hun buren te vermijden. Zo kan een gemeente aan een warme bakker opleggen om geen lawaaierige koelinstallatie aan de gemeenschappelijke muur te plaatsen.

Van zodra deze Vlarem-wijziging begin volgend jaar van kracht wordt, zal via een informatiecampagne in alle provincies verdere toelichting verstrekt worden, zo laat Crevits weten.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek