nieuws

"Banken zetten deel schulden Inve om in kapitaal"

nieuws
De schuldeisers van Inve gaan een deel van de schulden van het familiebedrijf omzetten in kapitaal. Dat zeggen meerdere bronnen aan De Tijd. De Dendermondse specialist van voederingrediënten en -additieven voor de veehouderij en aquacultuur probeert uit de wurggreep te komen van zijn hoge schulden. Eind 2006 bedroegen die 90 miljoen euro. Inve zoekt al een tijdje actief een uitweg met de hulp van de zakenbank Lazard.
10 juni 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:04
De schuldeisers van Inve gaan een deel van de schulden van het familiebedrijf omzetten in kapitaal. Dat zeggen meerdere bronnen. De specialist van voederingrediënten en -additieven voor de veehouderij en aquacultuur probeert uit de wurggreep te komen van zijn hoge schulden. Eind 2006 bedroegen die 90 miljoen euro. Inve zoekt al een tijdje actief een uitweg met de hulp van de zakenbank Lazard.

Tot voor kort was sprake van de interesse van de investeringsfondsen Nimbus, H2 en Andlinger voor het dossier. Volgens informatie die De Tijd kon vergaren, stelden de fondsen aan de banken voor een stuk van de schulden kwijt te schelden. Maar de banken konden daar niet mee leven en zouden een deel van de schulden omzetten in kapitaal. Ze zouden mogelijk zo de meerderheid van Inve in handen krijgen. Andere sporen zijn een (gedeeltelijke) verkoop, bijvoorbeeld van de divisie voedingsadditieven, de best presterende divisie van de Dendermondse groep.

Bij Inve wil men geen commentaar kwijt. Het bedrijf is in de handen van de familie Indigne (90 pct) en van de investeringsmaatschappij GIMV (10 pct).(KS)

Bron: De Tijd

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek