Argisto krijgt milieuvergunning op proef
nieuwsMinister Dua had in 2001 een vergunning voor twee jaar verleend aan Agristo, ook na fel protest van buren en diverse administraties. In haar beslissing zei Dua toen dat tijdens de proefperiode het bedrijf op zoek moet gaan naar een nieuwe lokatie.
Het bedrijf diende echter een nieuwe aanvraag om een nieuwe vergunning in bij de deputatie. Op 11 januari jl. verliep immers de bestaande vergunning. Tijdens het openbaar onderzoek - dat moest hernomen worden wegens een procedurefout - kwamen ruim 120 bezwaren binnen. Buren hebben bezwaren tegen de inplanting in landbouwgebied, de geur- en geluidshinder, de verkeersoverlast en het oppompen van grondwater.
Het schepencollege, AROHM, de Vlaamse Milieumaatschappij en de provinciale milieuvergunnigscommissie gaven een ongunstig advies. De provinciale vergunningscommissie stelde dat het bedrijf wel nog landbouwproducten als grondstof gebruikt, maar dat het eigenlijk niet meer noodzakelijk is voor Agristo om dicht bij de landbouwers gelegen te zijn. Het industrieel karakter van het bedrijf neemt zulke proporties aan dat elke onmiddellijke band met de landbouw verdwijnt, luidt het.
De bestendige deputatie volgde de negatieve adviezen niet en heeft oren naar de opmerkingen van het bedrijf. Agristo heeft als zonevreemd bedrijf een aanvraag ingediend bij de Vlaamse overheid om een planologisch attest te krijgen. Dit moet uitmaken of een bedrijf al dan niet op zijn plaats gevestigd is.
De deputatie wil Agristo niet voor voldongen feiten stellen en een milieuvergunning weigeren vooraleer de Vlaamse overheid beslist over de inplanting van het bedrijf. Dat de vergunning op proef en onder strenge voorwaarden wordt uitgereikt, moet tegemoet komen aaan de diverse bezwaren. Bij Agristo werken 45 personen.
Bron: Belga