Andersglobalisten vrezen vrijmaking landbouwmarkten
nieuwsJosé Bové riep de andersglobalisten tot actie op. "In Seattle, vier jaar geleden dacht niemand dat we de WTO-bijeenkomst konden doen mislukken. Als we in september in Cacun klaar staan, kunnen we daar opnieuw in slagen." September moet volgens hem een "brandende maand worden, waarin iedereen de straat op gaat".
De WTO werd in 1994 opgericht om de belangen van de multinationals te verdedigen en het liberale project vooruit te helpen, zei Marc Delepouve van Attac tot verscheidene honderden mensen. Raoul Marc Jennar, een onderzoeker van Oxfam-België, vergeleek de houding van Europa met een januskop, "die aan de ene kant een humanistisch en democratisch gezicht heeft, maar aan de andere kant naar de Verenigde Staten kijkt en een egoïstische en arrogante samenleving bouwt met de liberalisering van de diensten" op de agenda.
De Franse minister van Buitenlandse Handel, François Loos, wees er zaterdag in een interview met de krant Le Parisien op dat de Europese Unie voor 27 miljard dollar landbouwproducten in de ontwikkelingslanden koopt, de VS voor 8 miljard. Hij zei ook dat de EU "uiterst veel blijk van voluntarisme" geeft wat de toegang van ontwikkelingslanden tot medicijnen betreft.
Bron: Belga