Alden Biezen even grootste boerderij van lage landen
nieuwsZondag waren we de grootste boerderij van de lage landen, zegt Mergeay die in opdracht van het stadsbestuur van Bilzen het geheel coördineerde. Er waren in Alden Biesen alleen rasdieren mét stamboek te bekijken. Het is niet de kwantiteit die telt, maar wel de kwaliteit van de dieren die hier staan, aldus Mergeay.
Het is een kleurrijk evenement geworden met koeien, paarden, geiten, schapen en honden, maar ook met kleine boerderijdieren zoals kippen en konijnen. Er waren dieren bij met een hoge aaibaarheidsfactor, en ook heel wat jongen waren dit jaar te bekijken, aldus nog de coördinator. Daarnaast was er ook een kampioenschap voor houthakkers. Maar dé publiekstrekker werd de trekwedstrijd met Brabantse paarden en de competitie mennen met paarden.
Nieuw voor deze editie was dat, tussen de verschillende prijskampen door, met de dieren demonstraties werden gegeven en die vonden gewoon tussen het publiek plaats. Zo dook tussen het publiek plots een hondenkar van zo'n 100 jaar geleden op of kwam er een koets met twee Arabieren langs, vertelt Mergeay. Het accent ligt dus op de gezelligheid. We willen de bezoeker bij wijze van spreken om de tien meter verrassen.(GL)
Bron: Het Nieuwsblad