Voormalig hoofdredacteur B&T Lut De Bruyne overleden
nieuwsZaterdag is Lut De Bruyne na een korte ziekte onverwachts overleden. Ze had er een carrière van tien jaar bij de Boerenbond op zitten, waarvan zes als hoofdredacteur van de Boer & Tuinder. In 2009 werd ze afdelingshoofd marketing en communicatie bij de REO Veiling in Roeselare. Ze wordt zaterdag om 10u30 begraven in de kerk van Emelgem. Lut laat een man en drie kinderen na.
Van opleiding landbouwingenieur was Lut De Bruyne al heel snel geëngageerd in agrarische middens. Zo was ze onder meer nationaal leidster van Groene Kring, bestuurslid van KLJ Izegem, lid van de Landelijke Gilde Assenede en voorzitster van KVLV Assenede.
Na tien jaar landbouwjournalistiek voor Boerenbond, waarvan zes jaar als hoofdredacteur van Boer&Tuinder, verliet Lut in 2009 de landbouworganisatie. Vanaf februari vorig jaar werd ze afdelingshoofd marketing en communicatie bij de REO Veiling in Roeselare. Daar stuurde Lut zowel de interne als externe communicatie van de veiling aan.
"We blijven onwezenlijk achter", reageert Paul Demyttenaere, algemeen directeur van de REO Veiling. "Lut startte vorig jaar in februari als communicatieverantwoordelijke bij ons op de veiling. Vanaf de eerste dag gaf ze haar functie een persoonlijke toets. Vanuit haar ruime kennis zorgde ze voor een degelijke invulling van haar taak naar de buitenwereld toe".
Demyttenaere loofde ook haar joviale en open persoonlijkheid. "Haar open geest en permanente betrokkenheid zorgden voor een communicatie met een warm hart en met oog voor alle medewerkers van de REO Veiling".
Tijdens het voorbije crisisjaar in de tuinbouw wist ze een aantal goed gesmaakte initiatieven uit te werken. "Bedrijfsbezoeken gekoppeld aan koken met groenten, promotieacties voor sla en witloof samen met de Krant van West-Vlaanderen en de ‘groentenijsjes’ die straks aan de kistenloods worden aangebracht, tonen Lut’s betrokkenheid en bekommernis met de sector", aldus nog Demyttenaere.
Donderdag is er om 20 uur in de Sint-Laurentiuskerk op de Markt in Zelzate een wake voorzien voor familie en vrienden. Daar zullen de belangrijkste pionnen uit haar leven met woord en beeld verschillende passages uit haar leven de revue laten passeren.
De uitvaartplechtigheid heeft zaterdag om 10u30 plaats in de Sint-Pieterskerk op het Emelgemseplein in Izegem-Emelgem. Wie Lut een laatste groet wil brengen, kan terecht in het uitvaartcentrum Snoeck in Izegem. Er is ook een mogelijkheid om online te condoleren op www.snoeck-izegem.be.
Lut overleed zaterdag vrij plots na een korte ziekte. Ze werd 45 jaar en laat een man en drie kinderen na.