nieuws

Voedselketen etaleert innovatie op Open Bedrijvendag

nieuws
Met 437 deelnemende bedrijven en 845.000 bezoekers heeft Open Bedrijvendag in Vlaanderen een aantal nieuwe records genoteerd. Ondernemingen uit de voedingsindustrie en de media doen het traditioneel zeer goed. In Ninove lokte de melkrobot op zonne-energie van het landbouwbedrijf Het Bieënhof heel wat kijklustigen. En heel wat Vlaamse landbouwers gingen over de taalgrens een kijkje nemen hoe hun aardappelen bij Ecofrost verwerkt worden tot diepvriesfrieten.
5 oktober 2008  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:45
Met 437 deelnemende bedrijven en 845.000 bezoekers heeft Open Bedrijvendag in Vlaanderen een aantal nieuwe records genoteerd. Ondernemingen uit de voedingsindustrie en de media doen het traditioneel zeer goed. In Ninove lokte de melkrobot op zonne-energie van het landbouwbedrijf Het Bieënhof heel wat kijklustigen. In Péruwelz gingen heel wat Vlaamse landbouwers een kijkje nemen hoe hun aardappelen bij Ecofrost verwerkt worden tot diepvriesfrieten.

Open Bedrijvendag stond dit jaar in het teken van technologische innovatie. "De mensen moeten beseffen dat innovatie voor een regio als Vlaanderen met hoge loonkosten heel belangrijk is. Onze welvaart hangt ervan af", stelt Yvan Lejaeghere, stichter van het evenement. Een ander belangrijk facet van de organisatie is tewerkstelling. Een 150-tal bedrijven zette zondag zo’n 750 vacatures in de etalage. Geïnteresseerden konden op de werkvloer kennismaken met de jobs. "Open Bedrijvendag is ook een beetje een jobbeurs geworden", licht Lejaeghere toe.

Op het landbouwbedrijf van Hendrik Van den Haute in Ninove ging het niet zozeer om tewerkstelling, alle aandacht ging er naar technologische innovaties. Vooral de melkrobot op zonne-energie kon de bewondering van de bezoekers opwekken. En een 'stalknechtje' maakt er het werk van de boer heel wat lichter. De stalknecht is een toestel dat volledig automatisch tussen de koeien rijdt en zo de roostervloeren reinigt. Verder maakte het grote publiek kennis met koematrassen en een koeborstel.

In het Henegouwse Peruwelz nodigde aardappelverwerker Ecofrost zijn leveranciers uit om met eigen ogen te aanschouwen hoe aardappelen tot frieten worden verwerkt. Ecofrost werd opgericht in 2003 door de Vlaamse ondernemersfamilies Vervaeke en Hoflack. Het bedrijf verwerkt ondertussen zo’n 650 tot 800 ton aardappelen per dag tot voornamelijk diepvriesfriet. Ongeveer 60 procent daarvan is bestemd voor de export. In eigen land levert het bedrijf onder meer aan Colruyt en Aldi.

Ook andere voedingsbedrijven lokten heel wat kijklustigen. Zo konden Vondelmolen in Lebbeke en Friesland Foods in Lummen rekenen op de belangstelling van ruim 12.000 bezoekers.(GL)

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek