Vandemoortele koopt Franse bakkerijgroep Panavi
nieuwsVandemoortele heeft een akkoord met de aandeelhouders van de Franse marktleider in diepvriesbakkerijproducten. Dankzij de overname versterkt de voedingsgroep haar marktpositie in Frankrijk en wordt ze in Europa een van de grootste spelers in de sector van de diepvriesbakkerijproducten. Panavi draaide in 2007 een omzet van 307 miljoen euro, meer dan de omzet van de activiteit diepvriesbakkerijproducten van Vandemoortele (290 miljoen euro).
Voorzitter van het directiecomité Jean Vandemoortele: "Binnen Europa is Frankrijk de grootste markt voor diepvriesbrood, -viennoiserie en -patisserie. Na de overname van Panavi zal Vandemoortele zich in deze activiteit bij de 'key players' in Europa positioneren". Dankzij de aankoop van Panavi zal de diepvriesbakkerijafdeling de grootste worden binnen Vandemoortele Groep, met een verwachte omzet in 2008 van 670 miljoen euro op een groepstotaal van 1,45 miljard euro.
Naast diepvriesbakkerijproducten maakt Vandemoortele Groep ook soyabereidingen als Alpro Soya en margarines en verpakte frituur- en andere vetten zoals Vitelma. Vandemoortele is ook binnen die laatste categorie een van de grootste in Europa, en de lipidenafdeling was in 2007 de belangrijkste binnen de groep met een jaaromzet van 401 miljoen euro op een totaal van 972 miljoen euro.
Vandemoortele Groep stelt in Europa zowat 3.600 mensen tewerk in twaalf Europese landen. Met de overname komen daar ruim 2.000 werknemers bij. De omzet van het bedrijf steeg in 2007 met 12 procent en er wordt verwacht dat de markt voor diepvriesbakkerijproducten alleen al met ongeveer 5 procent per jaar zal toenemen.(GL)