Realisatie glastuinbouwzone Beveren stap dichterbij
nieuwsIn juli hechtte de Vlaamse Regering haar goedkeuring aan een gelijkaardig project in Oudenburg. Het project in Beveren zal aansluiten bij de KMO-zone van Schaarbeek die vlakbij de autosnelweg E17 gelegen is. Er zal ruimte zijn voor 40 tot 45 hectare serres. De clustering van glastuinbouwbedrijven binnen één zone levert voordelen op inzake milieu, energie en economie.
"De ontwikkeling van grootschalige en duurzame zones dient de modernisering van de serreteelt in Vlaanderen te versnellen. Deze glastuinbouwprojecten zullen hiervan een eerste concrete realisatie zijn", zegt Vlaams minister van Landbouw Kris Peeters in een persbericht. Boerenbond hoopt dat er nog meer ingrepen zullen komen om de huidige crisis in de glastuinbouw aan te pakken. De landbouworganisatie stelde een lijst op van maar liefst 25 mogelijke maatregelen. Die zal eerstdaags besproken worden met de minister-president.
De glastuinbouwsector kampt niet alleen met sterk gestegen energieprijzen. Op vier jaar tijd is de loonkost voor seizoensarbeiders met zeven procent gestegen, met name van 6,86 euro per uur naar 7,38 euro per uur. Voor de vaste werknemers bedraagt de stijging 9,4 procent, van 7,56 naar 8,34 euro. In de buurlanden werkt men aan veel lagere lonen, terwijl ons product op dezelfde markt afgezet wordt, luidt het bij Boerenbond.(KS)
Lees ook: geVILT: "Geen toekomst zonder glastuinbouwzones"