nieuws

Postgadruaat geeft inzicht in landbouwpraktijk

nieuws
Op de campus van de Katholieke Hogeschool Sint-Lieven in Sint-Niklaas werd dinsdag het startschot gegeven voor de nieuwe opleiding ‘Postgraduaat Landbouwbeleid en -praktijk’. Deze opleiding beoogt theoretisch (hoog)geschoolden, waaronder ambtenaren, een zo volledig mogelijk inzicht te geven in de landbouwpraktijk.
25 oktober 2011  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 15:02
Lees meer over:

Op de campus van de Katholieke Hogeschool Sint-Lieven in Sint-Niklaas werd dinsdag het startschot gegeven voor de nieuwe opleiding ‘Postgraduaat Landbouwbeleid en -praktijk’. Deze opleiding beoogt theoretisch (hoog)geschoolden, waaronder ambtenaren, een zo volledig mogelijk inzicht te geven in de landbouwpraktijk en hieraan gerelateerde aspecten van ruimtelijke ordening en natuur- en milieumateries.

Vier hogescholen in Vlaanderen die de bacheloropleiding Agro- en biotechnologie aanbieden, werken samen om dit postgraduaat als een sterk inhoudelijk en praktijkgericht concept te realiseren. KAHO Sint-Lieven, Hogeschool Gent, KATHO en KHKempen engageren zich om hun expertise te bundelen en te integreren in dit postgraduaat. KAHO Sint-Lieven is de inrichtende en coördinerende hogeschool. De Vlaamse overheid is betrokken bij het project via een begeleidende stuurgroep.

“De opleiding is gegroeid vanuit de vaststelling dat velen werkzaam zijn als expert in een bepaalde landbouwgerelateerde materie, maar dat een breed overzicht en kennis van de land- en tuinbouwsector bij deze vakexperten mogelijks ontbreekt”, stelt coördinator Stef Aerts. “De opleiding wil dit ondervangen door een brede waaier aan kennis over het Vlaamse land- en tuinbouwbeleid en de -praktijk aan te bieden. Op deze manier kunnen cursisten zich in hun (toekomstige) professionele loopbaan op deze brede kennis en inzicht van de sector beroepen en hun individuele expertise verder ontwikkelen.”

“Het doel van de opleiding is dat de cursisten kennis en inzicht verwerven in de landbouwpraktijk. Daarom wordt er binnen de opleiding een zeer groot belang gehecht aan het organiseren van begeleide bedrijfs- en studiebezoeken”, aldus Aerts. “De lessen en bedrijfsbezoeken worden verzorgd door universitaire en hogeschooldocenten, door vertegenwoordigers van de land- en tuinbouw, de overheid, en de sector- en belangenorganisaties van binnen en buiten de landbouw. We schetsen dus zeker geen eenzijdig beeld, maar wel een realistisch beeld van de praktijk.”

Het doelpubliek bestaat dus grotendeels uit mensen die al professioneel actief zijn. De 30 contactdagen worden daarom gespreid over twee jaar, met lessen iedere derde vrijdag en zaterdag buiten de schoolvakanties zodat de combinatie met een job haalbaar is. De lessen zullen voornamelijk doorgaan op Campus Waas te Sint-Niklaas van KAHO Sint-Lieven.

Meer info: coördinator Stef Aerts 0474/925818

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek