Meeste Nederlanders vinden vleesloze dag goed idee
nieuws27 procent van de respondenten reageert 'heel positief' op de oproep om één dag per week geen vlees te eten. Een nog grotere groep van 41 procent staat er 'positief' tegenover. Vooral 50-plussers waar de kinderen de deur uit zijn en gezinnen met kinderen tussen de 5 en 14 jaar zeggen bereid te zijn een vleesloze dag in te lassen. Vrouwen staan positiever tegenover dat idee dan mannen.
Uit het onderzoek blijkt ook dat mensen met een hogere opleiding een dag zonder ham op de boterham makkelijker verteren dan respondenten die geen hogere studies gevolgd hebben. Op de vraag of men ook echt een vleesloze dag gaat inbouwen, blijken vrouwen standvastiger te zijn. 74 procent van de vrouwen zegt de daad bij het woord te zullen voegen. De cijfers worden nauwelijks vertekend door vegetariërs, want die maakten slechts twee procent uit van de onderzoekspopulatie.
"Er zijn blijkbaar steeds meer vleesverlaters in Nederland, want anders kom je niet op zulke hoge aantallen uit", aldus Brethouwer. "En dat vooral vrouwen zo zeker van hun stuk lijken te zijn, betekent dat het menens is. Vrouwen beslissen namelijk in grote mate wat de pot schaft".(KS)