Ilse Aigner is nieuwe landbouwminister in Duitsland
nieuwsBij de benoeming heeft Seehofer de vakkundigheid geprezen van de nieuwbakken landbouwminister, die net als hijzelf afkomstig is uit Beieren en deel uitmaakt van de CSU, een zusterpartij van de CDU van bondskanselier Angela Merkel. "Ilse Aigner zal zich heel snel inwerken en haar nieuwe job op voortreffelijke wijze vervullen", voorspelt Seehofer.
Dat zal ook nodig zijn, want de eerste grote test volgt al binnen enkele weken. Bij de gezondheidscheck van het Europees landbouwbeleid staan nogal wat Duitse belangen op het spel. Zo is de Europese Commissie van plan om de directe inkomenssteun van grote landbouwbedrijven extra af te romen. Deze maatregel zou vooral boerderijen in het oosten van Duitsland zwaar treffen. Daarnaast hengelt Duitsland ook naar steun voor de melkveehouderij. Seehofer moest de voorbije maanden alle zeilen bijzetten om de onrust over de lage melkprijzen in Duitsland de kop in te drukken.
Van opleiding is Aigner radio- en televisietechnicus, maar ze heeft al tien jaar ervaring in het Duitse parlement. Naast landbouw specialiseerde ze zich als volksvertegenwoordiger ook in onderwijs en onderzoek. Als minister van Landbouw en Consumentenzaken zal ze op de korrel genomen worden door onder meer de groene Renate Künast, de voorgangster van Seehofer. Zij heeft Aigner reeds opgeroepen om in vergelijking met Seehofer veel meer aandacht te schenken aan de consumentenbelangen.(KS)