nieuws

Danisco verkoopt suikertak aan Nordzucker

nieuws
Het Duitse Nordzucker heeft de suikeractiviteiten overgenomen van Danisco. Met de overname is een bedrag gemoeid van ongeveer 740 miljoen euro. Danisco zou bovendien 80 miljoen euro vangen voor de verkoop van zijn suikerquotum. "De verkoop is de finale stap op weg naar de transformatie van Danisco naar een biogebaseerde en markgeoriënteerde producent van voedingsingrediënten", luidt het. Nordzucker heeft op de Europese suikermarkt een aandeel van een kleine negen procent, Danisco is goed voor zeven procent.
17 juli 2008  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:44
Het Duitse Nordzucker heeft de suikeractiviteiten overgenomen van Danisco. Met de overname is een bedrag gemoeid van ongeveer 740 miljoen euro. Danisco zou bovendien 80 miljoen euro vangen voor de verkoop van zijn suikerquotum. "De verkoop is de finale stap op weg naar de transformatie van Danisco naar een biogebaseerde en markgeoriënteerde producent van voedingsingrediënten", luidt het.

De bietentelers van Danisco in Denemarken en Zweden, die na enig tegenstribbelen hebben ingestemd met nieuwe leveringscontracten, krijgen van het bedrijf 20 miljoen euro om daarvoor aandelen te verwerven in Danisco. Volgens het bedrijf was de omzet van zijn suikeractiviteiten in het jongste boekjaar goed voor een slordige 930 miljoen euro. Een deel van de inkomsten uit de verkoop zal gebruikt worden om de schuldenlast van de onderneming te verlichten.

"Met Danisco hebben we er een partner bij die in goede vorm verkeert en die vanaf de eerste dag onze bedrijfsactiviteit zal versterken", stelt Hans-Gerd Birlenberg, ceo van Nordzucker. Dat is de tweede grootste suikerfabriek in Duitsland en is eigendom van bietenplanters in het noorden van het land. Nadat het Franse Tereos afhaakte, was Nordzucker de enige kandidaat om de suikertak van Danisco over te nemen.

Nordzucker heeft op de Europese suikermarkt een aandeel van een kleine negen procent, Danisco is goed voor zeven procent. Op langere termijn wil men bij Nordzucker de leidende positie overnemen van Südzucker, dat vooralsnog de ranglijst aanvoert met een marktaandeel van 24 procent in Europa. Het Franse Tereos heeft tien procent van de markt in handen, British Sugar heeft negen procent.(KS)

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek