Brandweer met half uur vertraging bij hoevebrand
nieuws"Wij ontvingen het bericht van een brand aan de Grijpenveldweg, maar de getroffen hoeve staat aan de Grijpenwegstraat", aldus brandweercommandant Stefan Van Broeck. "Beide doodlopende straten liggen niet ver van elkaar, maar om zich van de ene naar de andere te begeven, is het een flink stuk omrijden. Ze zijn zo smal dat bluswagens moeten achteruit rijden om weer weg te geraken". Tienen heeft overigens ook nog een Grijpenlaan.
Landbouwer Roger Engelbosch zag tot zijn grote wanhoop hoe de wagens in de verkeerde straat terechtkwamen. Dit voorval trekt de aandacht op de vele straatbenamingen, die in Tienen op mekaar lijken, schrijft Het Nieuwsblad. "We hoorden omstreeks halfzes geknetter en zagen dat de loods in lichterlaaie stond", vertelt de aangeslagen boer. "Vijf wagens, twee tractoren, de trekker van een camion, de loods, al het stro en het hooi gingen in de vlammen op. Ook 500 liter mazout is verloren. De schade is enorm. Zo'n tractor kost 125.000 euro, een wagen 40.000 euro".
Een vlugge raming leert dat voor minstens één miljoen euro in de vlammen opging. Al met al hadden brandweermannen de brand snel onder controle, zodat een dierenstal gevrijwaard bleef. Ze konden beschikken over het water van de hoevevijver vlak naast de loods. Gelukkig raakte niemand gewond. Een branddeskundige van het parket voerde een onderzoek uit. Kwaad opzet lijkt uitgesloten. Mogelijk ligt de oorzaak van de brand bij een tractor, die woensdagavond nog in de loods werd geparkeerd.
Voor boer Engelbosch komt de brand zwaar aan. "Ik kan mijn bieten niet meer transporteren naar de suikerfabriek. De fabriek heeft een eigen vervoerdienst en ik hoop daarover te kunnen beschikken, hoewel ik daarvoor niet inschreef. Misschien krijg ik uitstel voor leveringen. Ook de maïs is aan hakselen en inkuiling toe. Maar dat moet maar even wachten", luidt het.(KS)