nieuws
"Blij met hoorzittingen rond coëxistentiedecreet"
nieuwsBij de eerste behandeling van het ontwerp van coëxistentiedecreet heeft de subcommissie Landbouw van het Vlaams parlement beslist om op 13 januari hoorzittingen te organiseren over deze materie. Bond Beter Leefmilieu, BioForum en Velt zijn tevreden met deze beslissing. "Het ontwerpdecreet dat het samengaan van ggo-landbouw en ggo-vrije landbouw gaat regelen, moet immers grondig bijgestuurd worden", luidt het in een persmededeling.
3 december 2008
Bij de eerste behandeling van het ontwerp van coëxistentiedecreet heeft de subcommissie Landbouw van het Vlaams parlement beslist om op 13 januari hoorzittingen te organiseren over deze materie. Bond Beter Leefmilieu, BioForum en Velt zijn tevreden met deze beslissing. "Het ontwerpdecreet dat het samengaan van ggo-landbouw en ggo-vrije landbouw gaat regelen, moet immers grondig bijgestuurd worden", luidt het in een persmededeling.
De drie organisaties schreven eind november een brief aan de commissieleden met de vraag om bij de behandeling van het coëxistentiedecreet niet over één nacht ijs te gaan. "We ijveren voor het recht van de consument om te kunnen kiezen voor ggo-vrij voedsel. Dat impliceert automatisch dat ggo-vrij boeren in Vlaanderen en de hele wereld mogelijk moet blijven. De risico's en onzekerheden die met ggo-landbouw gepaard gaan, zijn nog altijd zeer groot", luidt het.(KS)
Meer informatie: Ontwerp van coëxistentiedecreet