Antwerpse landbouwdienst grondig geherstructureerd
nieuwsDe praktijkbedrijven die ten dienste staan van PITO Mechelen en PITO Stabroek worden voortaan volledig toevertrouwd aan de schooldirecties. Antwerps landbouwgedeputeerde Helsen hoopt dat de scholen daardoor nog beter zullen kunnen inspelen op de behoeften van de leerlingen.
De Hooibeekhoeve en het Proefbedrijf voor de Veehouderij blijven als proefcentrum hun opdracht vervullen, maar doen dat sinds 1 januari als gewone provinciebedrijven. Dat houdt in dat zijn vanaf dan een grotere zelfstandigheid krijgen inzake het beheer van de werkingsmiddelen. Het personeel en het patrimonium blijven daarentegen volledig onder voogdij van het provinciebestuur.
De befaamde landbouwbibliotheek van de PDLT verhuist naar Geel. Van daaruit zal het interprovinciale bibliotheeknetwerk Labirint verder gecoördineerd worden.