Akkerbouwproducten kunnen makkelijker naar Nederland
nieuwsDe vertegenwoordigers van het Belgische OVPG en het Nederlandse Akkerbouw Certificeringsoverleg hebben grondig onderzocht of hun kwaliteitsstandaarden inhoudelijk gelijkwaardige systemen zijn. Behalve enkele accentverschillen was dat effectief het geval, zo luidt het in een gezamenlijke persmededeling. De standaarden garanderen dat de producten van akkerbouwers veilig en traceerbaar zijn.
De wederzijdse erkenning geldt voor de teelt van industriegroenten, suikerbieten, granen, zaden en peulvruchten. Belgische akkerbouwers die een IKKB-certificaat op zak hebben, moeten voor hun afzet aan Nederlandse afnemers geen bijkomende controles meer ondergaan. Omgekeerd geldt hetzelfde voor de Nederlandse boeren. "Voor akkerbouwers kan dit akkoord dan ook leiden tot nieuwe markten en afzetmogelijkheden", stellen OVPG en Akkerbouw Certificeringsoverleg.
Beide partijen moeten het akkoord nog wel in een formele overeenkomst gieten. Ze beloven dat ze in de toekomst nauw contact zullen houden om inhoudelijke wijzigingen van de kwaliteitsstandaarden op elkaar af te stemmen. Voor de aardappelteelt wordt momenteel nog bilateraal overleg gepleegd tussen OVPG en VAVI, de Nederlandse vereniging van aardappelverwerkers.(KS)