nieuws

"Vrouwen verdienen meer aandacht in het nieuwe GLB"

nieuws
Het Europees Parlement wil in het nieuwe GLB meer aandacht voor de rol van vrouwen in de landbouwsector en op het platteland.
7 april 2011  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:14
Lees meer over:

Het Europees Parlement wil in het nieuwe gemeenschappelijke landbouwbeleid (GLB) meer aandacht voor de rol van vrouwen in de landbouwsector en op het platteland. Zo wil het parlement dat vrouwen gemakkelijker beroep kunnen doen op diensten en steunmaatregelen. Daarnaast moeten bestaande vrouwennetwerken op het platteland financieel ondersteund worden en moet een Europees breed netwerk opgericht worden.

Vrouwen maken maar liefst 42 procent uit van de 26,7 miljoen mensen die tewerkgesteld zijn in de Europese landbouwsector. Bovendien wordt minstens één op vijf bedrijven geleid door een vrouw. Desondanks is hun maatschappelijke positie vaak ondergeschikt aan die van mannen. “En daar moet verandering in komen”, vindt het Europees Parlement.

Daarom schreef het parlement deze week een resolutie uit, waarin geopperd wordt dat de rol van vrouwen in de landbouwsector en op het platteland meer aandacht moet krijgen in het nieuwe GLB. Vrouwen moeten volgens het parlement gemakkelijker toegang krijgen tot diensten en steunmaatregelen, zoals scholing en kredietverlening. Daarenboven moeten bestaande netwerken voor vrouwen op het platteland financieel ondersteund worden en moet een breed Europees netwerk opgericht worden.

Bron: agd.media

In samenwerking met: agd.media

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek