EU helpt Sardinië Afrikaanse varkenspest bestrijden
nieuwsDe Europese Unie gaat volgend jaar 199 miljoen euro investeren in de bestrijding van dierziektes. Het geld wordt bijvoorbeeld besteed aan vaccinaties of nieuwe technieken om ziektes snel te kunnen opsporen. Voor tuberculose bij runderen wordt het meeste geld (71 miljoen euro) vrijgemaakt, gevolgd door BSE (54 miljoen euro). Voor Afrikaanse varkenspest op Sardinië is 1,4 miljoen euro opzij gelegd, weet Boerderij.
Afrikaanse varkenspest is al een aantal jaren een groot probleem in Rusland. De ziekte komt sinds 1960 niet meer voor in de Europese Unie, behalve op het Italiaanse eiland Sardinië waar de ziekte nog steeds niet onder controle is. Dit jaar dook de Afrikaanse varkenspest al in zeven van de acht provincies op. Italië heeft daarom de Europese Commissie gevraagd om mee te helpen bij het opstellen van een aangepast en verbeterd monitorings- en beheersprogramma voor de ziekte.
"Als we Sardinië niet kunnen vrijmaken van deze varkensziekte, dan heeft dat een negatief effect op de rest van de EU, zowel op veterinair als economisch vlak. Daarom stellen we 1,4 miljoen euro beschikbaar”, aldus de Europese Commissie. Het bedrag dat de lidstaten mogen besteden aan de bestrijding en monitoring van klassieke varkenspest staat op 2,5 miljoen euro.
Een bedrag van 16,6 miljoen euro is vrijgemaakt voor projecten die als doel hebben om salmonella in de veehouderij te verminderen. Volgens de Commissie is met salmonella besmet vlees nog steeds de op één na grootste bron van voedselinfecties bij mensen. Voor vogelgriep is 2,6 miljoen euro beschikbaar.
De Europese Commissie heeft in totaal 199 miljoen euro beschikbaar gesteld voor 2013. Er zijn 137 projecten geselecteerd die het geld mogen inzetten.
Bron: |
In samenwerking met: Boerderij