nieuws

Besmette melk kost Campina boete van 110.000 euro

nieuws
De correctionele rechtbank van Gent heeft zuivelproducent Campina maandag veroordeeld tot een geldboete van 110.000 euro. Het bedrijf moest zich verantwoorden omdat met antibiotica besmette melk in de voedselketen terechtkwam. Campina riskeerde ook een verbeurdverkaring van 2,3 miljoen euro, maar daar ging de rechtbank niet op in. Wel kregen algemeen directeur Erik De Cock en vier andere verantwoordelijken binnen het bedrijf een geldboete van 11.000 euro, waarvan 2.750 euro effectief.
6 oktober 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:05
De correctionele rechtbank van Gent heeft zuivelproducent Campina maandag veroordeeld tot een geldboete van 110.000 euro. Het bedrijf moest zich verantwoorden omdat met antibiotica besmette melk in de voedselketen terechtkwam. Campina riskeerde ook een verbeurdverkaring van 2,3 miljoen euro, maar daar ging de rechtbank niet op in.

Het onderzoek startte in 2004, toen het Nederlandse gerecht ontdekte dat het recyclagebedrijf Toontje Hendriks uit Baarle-Nassau met antibiotica besmette melk verwerkte tot veevoeder. De afgekeurde melk was afkomstig van Campina. "Het ging om rauwe melk waarin resten van het productieproces en remstoffen als antibiotica zaten. Dergelijke melk mag niet tot veevoeder verwerkt worden en zo in de voedselketen terechtkomen", stelde het openbaar ministerie.

Toontje Hendriks had niet de vergunningen om de restmelk op te halen en te verwerken. Campina zegde begin 2005 het contract met Toontje Hendriks op en laat Rendac nu de afgekeurde melk ophalen voor vernietiging. De aanklager had een boete van 55.000 euro gevorderd tegen de Belgische nv Campina. Het openbaar ministerie vroeg ook de verbeurdverklaring van 2,3 miljoen euro inkomsten.

"De rechtbank heeft geen verbeurdverklaring uitgesproken, omdat de bedrijfsleiding geen winstbejag nastreefde", zegt meester Piet Van Eeckhaut, advocaat van algemeen directeur Erik De Cock. "Het vonnis stelt ook duidelijk dat de voedselveiligheid nooit in gedrang werd gebracht. Het gaat alleen om een veroordeling voor technische inbreuken, waarbij de rechter ook aanvaardt dat de overheidsorganen in gebreke zijn gebleven".

De rechtbank legde De Cock en vier andere verantwoordelijken binnen het bedrijf een geldboete van 11.000 euro op, waarvan 2.750 euro effectief. De advocaten van Campina en De Cock hebben nog niet beslist of ze beroep aantekenen tegen het vonnis.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek