nieuws

Voedselagentschap test elektronische exportcertificaten

nieuws
Het Voedselagentschap werkt volop aan een informaticatoepassing voor het afleveren van (fyto-)sanitaire exportcertificaten. Met het project BECERT werd in 2011 gestart en nu zit het in zijn testfase. Het agentschap mikt op administratieve vereenvoudiging en een korte aflevertijd voor certificaten. Verder is het de bedoeling om op termijn volledig op elektronische wijze te kunnen certificeren.
4 april 2013  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 15:09
Lees meer over:

Het Voedselagentschap werkt volop aan een informaticatoepassing voor het afleveren van (fyto-)sanitaire exportcertificaten. Met het project BECERT werd in 2011 gestart en nu zit het in zijn testfase. Het agentschap mikt op administratieve vereenvoudiging en een korte aflevertijd voor certificaten. Verder is het de bedoeling om op termijn volledig op elektronische wijze te kunnen certificeren. China is hiervoor reeds vragende partij.

In 2011 werd gestart met het project BECERT dat als doel heeft het certificeringproces voor export naar derde landen te digitaliseren met het oog op administratieve vereenvoudiging, traceerbaarheid en fraudebestrijding.

In een eerste fase zal BECERT gebruikt worden voor exportcertificering. "Later zal het ook ingezet worden voor importcertificaten. Het toevoegen van een digitale handtekening zal eveneens geïntegreerd worden zodat een volledige elektronische transfer naar derde landen mogelijk wordt", aldus het Voedselagentschap.

Een IT-applicatie, die exporteurs in staat stelt om hun certificaataanvragen elektronisch door te geven, zal de komende maanden getest worden.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek