nieuws

Rusland kaart antidumpingmaatregelen EU aan bij WTO

nieuws
Voor het eerst sinds zijn toetreding tot de Wereldhandelsorganisatie kaart Rusland een handelsgeschil aan bij de WTO. De Russische autoriteiten zijn van mening dat er geen sprake is van dumping van ijzer, staal en ammoniumnitraat op de Europese markt. De Russen verkopen onder de kostprijs, laat de EU optekenen als rechtvaardiging voor de maatregelen die zij neemt.
7 januari 2014  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 15:13
Lees meer over:

Voor het eerst sinds zijn toetreding tot de Wereldhandelsorganisatie kaart Rusland een handelsgeschil aan bij de WTO. De Russische autoriteiten zijn van mening dat er geen sprake is van dumping van ijzer, staal en ammoniumnitraat (vooral gebruikt voor kunstmestproductie) op de Europese markt. De Russen verkopen onder de kostprijs, laat de EU optekenen als rechtvaardiging voor de maatregelen die zij neemt.

Nu Rusland de kwestie heeft aangekaart bij de WTO krijgen beide partijen 60 dagen de tijd om hun handelsgeschil in der minne te regelen. Lukt dat niet, dan kan de WTO tussenbeide komen. Oordeelt de internationale organisatie dat de EU onterecht antidumpingmaatregelen treft, dan kan zij een beleidswijziging eisen of economische sancties opleggen.

Rusland is op 22 augustus 2012 toegetreden tot de WTO. Voor het eerst kaart het zelf een handelsgeschil aan, maar het land werd wel al tweemaal geviseerd door anderen. Zowel de EU als Japan vechten bij de WTO een Russische recyclageheffing aan op auto's die zij exporteren naar Rusland. De relaties tussen de EU en Rusland zijn momenteel flink bekoeld, onder meer door het getouwtrek om Oekraïne.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek