Ciolos promoot Europese voedingsmiddelen in China
nieuwsDacian Ciolos, EU-commissaris voor Landbouw en plattelandsontwikkeling, is deze week op bezoek in China om er Europese voedingsmiddelen met een geografische aanduiding te promoten. Met zijn bezoek gaat tevens een handelsprogramma tussen de EU en China officieel van start. In het gevolg van de landbouwcommissaris bevindt zich een delegatie van dertig managers uit de voedingsmiddelen- en drankenindustrie.
Tijdens ontmoetingen met de Chinese overheid zal Ciolos spreken over mogelijkheden voor de wederzijdse erkenning van voedingsmiddelen en dranken met een geografische aanduiding uit China en Europa. De EU-commissaris zal ook het startschot geven voor een bijzonder omvangrijk handelsprogramma tussen Europa en China. De handel in landbouwproducten tussen de EU en China is de laatste jaren sterk gegroeid: de uitvoer van de EU was in 2010 de helft groter dan in 2009.
"Het doel van onze reis is bij de Chinese consumenten interesse wekken voor kwaliteitsproducten uit Europa", verklaarde Ciolos bij zijn vertrek. "Wij hebben nu meer dan 3.200 geregistreerde voedingsmiddelen waaraan met de geografische aanduiding een speciale status is verleend omdat zij geheel of gedeeltelijk in een bepaald geografisch gebied zijn geproduceerd volgens beproefde methoden en tradities. Dit bezoek moet hier meer bekendheid aan geven."
Ook China is rijk aan traditionele producten. Commissaris Ciolos zal met zijn Chinese ambtgenoten bespreken hoe deze aanduidingen wederzijds het best kunnen worden beschermd en hoe de handel in de betrokken producten op de Chinese en de Europese markt kan worden bevorderd. De Chinese keuken is in Europa buitengewoon populair. Volgens een studie uit 2006 is Chinees en oosters voedsel, met een marktaandeel van 42 procent, in de EU het populairste buitenlandse voedsel.