nieuws

"Beperk maximumduur veetransporten in EU tot acht uur"

nieuws
De World Society for the Protection of Animals (WSPA) wil 1 miljoen handtekeningen inzamelen opdat levende dieren die bestemd zijn voor de slacht nooit meer dan acht uur zouden worden getransporteerd. "Volgens de huidige EU-wetgeving kunnen dieren dagenlang vervoerd worden over de Europese snelwegen", luidt het.
6 oktober 2011  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 15:02
Lees meer over:

De World Society for the Protection of Animals (WSPA) wil 1 miljoen handtekeningen inzamelen opdat levende dieren die bestemd zijn voor de slacht nooit meer dan acht uur zouden worden getransporteerd. "Volgens de huidige EU-wetgeving kunnen dieren dagenlang vervoerd worden zodat over de Europese snelwegen nog steeds te veel dieren onder onaanvaardbare omstandigheden vervoerd worden", luidt het.

De huidige Europese wetgeving staat toe dat dieren over meerdere dagen en duizenden kilometers worden vervoerd op voorwaarde dat de vervoerder aan een aantal eisen voldoet met betrekking tot rust, en het verstrekken van voedsel en water aan de dieren. Volgens WSPA gaat het slechts om minieme eisen die bovendien niet altijd nageleefd worden zodat de dieren regelmatig kampen met uitputtingsverschijnselen, verwondingen, uitdroging, terwijl ze ook blootgesteld worden aan extreme kou en hitte.

De Werelddierenbeschermingsorganisatie roept daarom samen met andere Europese dierenwelzijnsorganisaties op om de 8hours-petitie te tekenen. Meer dan 750.000 Europeanen hebben de campagne reeds gesteund. WSPA hoopt voor 1 november de kaap van één miljoen handtekeningen te halen zodat "het voor Europese beleidsmakers heel lastig wordt om niet met nieuwe diervriendelijke wetgeving te komen waarin een reistijd van maximaal 8 uur is opgenomen".

In 2002 heeft het Wetenschappelijke comité voor Diergezondheid en Dierenwelzijn van de Europese Commissie een rapport gepubliceerd onder de titel 'Het welzijn van dieren tijdens het transport'. Dit rapport stelt dat veetransporten in principe zo kort mogelijk zouden moeten duren. "Deze aanbeveling is echter niet overgenomen in de huidige Europese wetgeving", hekelt WSPA.

De Europese Commissie komt naar verwachting eind oktober met een evaluatierapport over de huidige stand van zaken op het vlak van transporten van dieren over lange afstanden. Voorstellen voor vervolgstappen liggen ook in de lijn der verwachting, maar of dit ook een herziening van de huidige wetgeving betekent is volgens WSPA nog erg onzeker. Mocht de Europese Commissie hier niet zelf mee komen, dan hoopt de dierenrechtenorganisatie dat het Europees Parlement hierop zal aandringen.

Meer info: 8hours

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek