nieuws

Tien Vlaamse 'boerenburenplannen' gelauwerd

nieuws
In september 2010 lanceerde Cera, in samenwerking met Boerenbond, een projectoproep om samenwerking tussen boeren en hun buurt te stimuleren. Uit de 42 ingediende projecten werden 10 laureaten geselecteerd, die elk 2.500 euro ontvangen en vakkundige begeleiding krijgen om hun plan te realiseren.
10 april 2011  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:59

In september 2010 lanceerde Cera, in samenwerking met Boerenbond, een projectoproep om samenwerking tussen boeren en hun buurt te stimuleren. Uit de 42 ingediende projecten werden 10 laureaten geselecteerd, die elk 2.500 euro ontvangen en vakkundige begeleiding krijgen om hun plan te realiseren. Zaterdag ontvingen zij hun prijs uit handen van Lode Morlion van Cera en Piet Vanthemsche van Boerenbond.

Het Boerenburenplan is een initiatief van de coöperatie Cera, in samenwerking met Boerenbond en met steun van KBC. Met het project willen Cera en Boerenbond samenwerking tussen boeren en hun buurt stimuleren, om zo het wederzijds begrip en vertrouwen te vergroten. “Dit is belangrijk aangezien onze landbouwers boeren in zeer dichtbevolkte regio’s. Een goede verstandhouding met de omgeving in zo’n situatie is onontbeerlijk, maar niet evident”, stelt Boerenbondvoorzitter Piet Vanthemsche.

Uit de 42 ingediende projecten koos een onafhankelijke, professionele jury tien laureaten. “We zochten naar projecten met een goede mix van innovatie en sociale meerwaarde, ofwel projecten met sociale innovatie”, vertelt Cera-voorzitter Lode Morlion. “Aandacht voor samenwerking, solidariteit en respect van het individu mocht daarbij niet ontbreken. De projecten die wij hebben gekozen, slagen daar alle tien mooi in. Hopelijk kunnen hun initiatieven anderen inspireren en kan het de kloof tussen burger-consument en landbouw helpen dichten.”

De geselecteerde projecten zijn zeer divers, gaande van een composthoop voor buren op het landbouwbedrijf over webcams in de varkensstallen tot een kinderboerderij waar iedereen een dier kan ‘adopteren’. De laureaten krijgen 2.500 euro en vakkundige begeleiding om hun plan te realiseren.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek