"Steeds meer fruitstandjes langs kant van de weg"
nieuwsHet gezin vestigde zich 26 jaar geleden in Aalst en exploiteert er sedertdien een gemengd bedrijf met een oppervlakte van tien hectare. Dit jaar startten ze met de verkoop aan de deur. Dat werd een succes. "We zijn zelf verwonderd dat er zoveel mensen particulier willen kopen. We hebben klanten die van heel ver komen", aldus Marie Lemmens. "De mensen appreciëren de versheid van de producten en zijn bereid om zelfs meer te betalen dan wat we vragen. Richtprijs is voor ons de veilingprijs".
Daarvoor krijgen de klanten een product dat nog dezelfde dag geoogst werd. Aanvankelijk plaatste het echtpaar een tafel met enkele kisten aan de deur. "We maakten daar een wat vastere constructie van en hingen een uithangbord aan de muur. Dat doet wonderen", vindt Marie Lemmens. De verkoop aan de deur start met het begin van de aardbeienoogst. Nadien volgt de verkoop van kersen, pruimen, appels en peren. Daarbij komen nog landbouwproducten als aardappelen en prei.
"De boerenstiel is niet meer rendabel. Ik raadde mijn zoon aan werk buitenshuis te zoeken. Met de thuisverkoop ligt ons inkomen iets hoger. We moeten op die manier geen veilingkosten meer betalen. We zijn van plan om volgend jaar onze producten ook nog op andere locaties te verkopen. We merken dat meer en meer consumenten voor die handel te vinden zijn", besluit Stanny Ghysens.